Yhteystiedot

Suomen Lakimiesliitto - Finlands Juristförbund ry
Uudenmaankatu 4-6 B, 00120 Helsinki
puh. 09 8561 0300, faksi 09 8561 0306
palvelut@lakimiesliitto.fi
jasenrekisteri@lakimiesliitto.fi
Toimisto on auki ma-pe klo 8.30 - 16.00. Kesällä 26.6. - 14.8. klo 8.30 - 15.00.

Y-tunnus: 0202188-4
Verkkolaskutusosoite:TE0037 02021884
Verkkolaskujen välittäjä: Tieto Oyj

Eero Blåfield

Oikeuspoliittinen asiamies, OTM
- oikeuspoliittinen ja koulutuspoliittinen edunvalvonta
- jäsenhankintaprojekti
- mentorointiohjelma
puh. 041 458 0021
eero.blafield@lakimiesliitto.fi

Karin Cederlöf

Opiskelija-asiamies, oikeust. yo/Studerandeombudsman, jur.stud.
- opiskelija-asiat/studerandeärenden
puh. 0504949780
karin.cederlof@lakimiesliitto.fi

Moa Fanta

Lakimies, VT
- työsuhdeneuvonta (yksityinen sektori)
- tasa-arvo ja yhdenvertaisuus
puh. 09 8561 0338 ja 0400 242 560
moa.fanta@lakimiesliitto.fi

Jaana Halonen

Talousassistentti
- kirjanpito, osto- ja myyntireskontrat
- jäsenmaksujen suoritukset
- ilmoittautumiset jäsentapahtumiin
- Lakimiesuutisten laskutus
puh. 09 8561 0329 ja 041 458 0032
jaana.halonen@lakimiesliitto.fi

Ira Hietanen

Lakimies, OTM
- Kysy lakimieheltä -päivä
- oikeuspoliittinen ja koulutuspoliittinen edunvalvonta

puh. 0400 320 790
ira.hietanen@lakimiesliitto.fi

Petteri Kivelä

Lakimies, OTK
- työ- ja virkasuhdeneuvonta (julkinen sektori)
puh. 09 8561 0345 ja 041 458 0038
petteri.kivela@lakimiesliitto.fi

Tuula Launonen

Tietohallinto- ja viestintäassistentti
- viestinnän assistentti
- Lakimiesrekrytointi
puh. 041 458 0026 ja 09 8561 0322
tuula.launonen@lakimiesliitto.fi

Auli Lehtonen

Toimitusassistentti
- Lakimiesuutiset
- Lakimieskalenteri
puh. 040 082 9029 ja 09 8561 0337
auli.lehtonen@lakimiesliitto.fi

Pia Merisalo

Edunvalvontayksikön assistentti
- edunvalvonnan assistentti
- Lakimiesrekrytointi
puh. 041 458 0025 ja 09 8561 0319
pia.merisalo@lakimiesliitto.fi

Juha Mikkonen

Toimituspäällikkö
- Lakimiesuutiset
- Lakimieskalenteri
- Lakimiespäivä
puh. 041 458 0027 ja 09 8561 0320
juha.mikkonen@lakimiesliitto.fi

Olli Niemi

Järjestöpäällikkö
- Urakoulutus
- aluetoiminta
- jäsentilaisuudet
puh. 041 458 0029 ja 09 8561 0311
olli.niemi@lakimiesliitto.fi

Mia Paju

Viestintäasiantuntija
puh. 041 458 0031
mia.paju@lakimiesliitto.fi

Tuija Parviainen

Järjestöassistentti
- jäsenrekisteri
- jäsenmaksut
puh. 041 458 0039 ja 09 8561 0321
tuija.parviainen@lakimiesliitto.fi

Tommi Rainerma

Jäsenpalveluyksikön johtaja, OTK
- jäsenpalvelut ja jäsenedut
puh. 041 458 0040 ja 09 8561 0335
tommi.rainerma@lakimiesliitto.fi

Kati Rautio

Edunvalvontayksikön assistentti
- edunvalvonnan assistentti
- Lakimiesrekrytointi
puh. (09) 8561 0314 ja 041 458 0041
kati.rautio@lakimiesliitto.fi

Mikko Salo

Varatoiminnanjohtaja
Viestintä- ja yhteiskuntasuhdejohtaja
Puh. 041 458 0033
mikko.salo@lakimiesliitto.fi

Jore Tilander

Toiminnanjohtaja, OTK
- operatiivinen johto
- Akavan hallituksen jäsen
- Lakimiesuutisten päätoimittaja (oto)
puh. 041 458 0030 ja 09 8561 0300
jore.tilander@lakimiesliitto.fi

Asta Tukiainen

Opiskelija-asiamies, oikeust. yo
- opiskelija-asiat
puh. 041 4580035
asta.tukiainen@lakimiesliitto.fi

Taru Turunen

Edunvalvontayksikön johtaja, VT
- yksityisen sektorin edunvalvonta
- YTN- ja Akava-yhteistyö
- kansainvälinen toiminta
puh. 041 458 0028 ja 09 8561 0324
taru.turunen@lakimiesliitto.fi

Hannele Törni

Johdon assistentti
- hallituksen, valtuuskunnan ja toiminnanjohtajan assistentti
- lomamökit
- matkalaskut ja palkkiot
puh. 041 458 0037 ja 09 8561 0315
hannele.torni@lakimiesliitto.fi

Marianne Vallden

Toimistoassistentti
- osoitteenmuutokset
- ilmoittautumiset tilaisuuksiin
- tilavaraukset
puh. 09 8561 0300 ja 041 458 0024
marianne.vallden@lakimiesliitto.fi

Kirsi Venäläinen

Neuvottelupäällikkö, VT
- julkisen sektorin edunvalvonta
- JEA- ja JUKO-yhteistyö
- järjestövalmius
puh. 050 587 3528 ja 09 8561 0328
kirsi.venalainen@lakimiesliitto.fi

Ritva Välimäki

Hallintojohtaja
- talous
- rahastot
puh. 041 458 0036 ja 09 8561 0316
ritva.valimaki@lakimiesliitto.fi